Pradedame skaityti etiketes Nr. 1 | Vaisiu Sultys
16931
post-template-default,single,single-post,postid-16931,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_updown_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-16.9,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Pradedame skaityti etiketes Nr. 1

         Pradedame skaityti etiketes: koncentratai

    Dalyvaudami įvairiose parodose ir degustacijose pastebėjome, kad dažnas lietuvis rinkdamasis sultis lentynose nėra iki galo tikras, kuo skiriasi tiesioginio spaudimo sultys nuo koncentruotų sulčių. Todėl pirmame savo bloge, matydami neteisingai vartojamus terminus ir klaidinamus pirkėjus, padėsime išsiaiškinti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį žvelgiant į spalvotą sulčių pakuotę.
              Kažkada net esame išgirdę klausimą „ar sultys pagamintos ne iš konservantų?“ Galbūt, jums klausimų ties terminais „koncentratas“ ir „konservantas“ nekyla, tačiau, nenorime palikti nė menkiausio neaiškumo.
              Dažnai spaudoje girdimas ir peikiamas „konservantas“ yra medžiaga, dedama į maisto produktus tam, kad prailgintų produkto galiojimo laiką. Jo poveikis organizmui nėra ištirtas, tačiau manoma, kad gali pakenkti žmogaus organizmui.
              Tuo tarpu koncentratas arba koncentruotos sultys yra gamybos technologija, kurios metu iš išspaustų sulčių yra pašalinamas vanduo, paliekant tik sulčių koncentratą. Toks būdas yra labai patogus, kadangi koncentratą galima užšaldyti ir labai ilgai sandėliuoti, be to, jis užima mažiau vietos, nei tiesioginio spaudimo sultys. Žinoma, vėliau į koncentratą vanduo grąžinamas, o prireikus papildomai gali būti dedama vaisių minkštimo, aromato ir skonio stipriklių. Taigi procesas ganėtinai ilgas – iš pradžių sulčių spaudimas, vėliau vandens garinimas kaitinant ir presuojant, koncentrato šaldymas, vandens gražinimas į koncentratą ir  galiausiai – pasterizacija.
              Nemažai lietuvių gamintojų pardavinėja koncentruotas sultis norėdami pasiūlyti apelsinų, nektarų, anansų ar kitų saldžiųjų egzotinių vaisių. Sulčių koncentratus yra žymiai pigiau ir paprasčiau transportuoti iš kitų šalių, nei tikrus vaisius ir uogas.
              Gaminant sultis tiesioginio spaudimo būdu arba ne iš koncentrato procesas yra žymiai paprastesnis ir trumpesnis, papildomai nėra nieko nei pridedama nei atimama. Taigi, sultys yra iš pradžių tiesiog spaudžiamos, o vėliau pasterizuojamos (staigiai kaitinamos atitinkamoje temperatūroje, kad žūtų mikroorganizmai) . Tiesioginio spaudimo sulčių gamybos būdas yra ne toks patogus,nei koncentruotų sulčių, kadangi didelis sulčių kiekis, nepašalinus vandens, užima labai daug vietos.
No Comments

Post A Comment
Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this